DUNĂREA CĂLĂRAȘI – NOUL LOT AL LUI DAN ALEXA

Portari:
Nicolae Calancea (29.08.1986)
Gabriel Popa (27.08.1985)
Cătălin George Straton (09.10.1989)
Fundași:
Alin Dobrosavlevici (21.10.1994)
Gaston Mendy (Senegal / 22.11.1985)
Filip Gligorov (Macedonia / 31.07.1994)
Cristian Sârghi (23.11.1986)
Srgian Luchin (04. 03. 1986)
Selim Ben Djemia (Franţa / Tunisia / 29.01.1989)
Ştefan Vlădoiu (28.12.1998)
Mijlocași:
Valentin Dumitru Munteanu (24.10.1989)
Nicolae Stelian Cucu (15.09.1989)
Georgian Honciu (20.09.1989)
Gabriel Bogdan Simion (22.05.1998)
Alexandru Bourceanu (24.04.1985)
Alexandru Munteanu (31.10.1987)
Conor Alan Henderson (Irlanda / 08.09.1991)
Abdel Hakim Omrani (Franţa / Algeria / 18.02.1991)
Najib Ammari (Franţa / Algeria / 10.04.1992)
Daniel Benzar (30.12.1997)
Ianis Stoica (08.12.2002)
Atacanți:
Mediop Ndiaye (Senegal / 02.06.1991)
Hamidou Keyta (Franţa / 17.12.1994)
Mark Khalil (01.07.1997)
Aymen Souda (Franţa / Tunisia 28.02.1993)
Junior Mapuku (Franţa / RD Congo / 07.01.1990)
*Jucătorii bolduiţi au venit în această perioadă.
Au plecat: Cezar Lungu (portar) – Bogdan Şandru (Chindia), Nicolae Carnat (Sepsi), Cristian Puşcaş (Petrolul), Valentin Alexandru (Chindia – împrumutat), Alin Babei (KSE Tg. Secuiesc), Alexandru Dincă (Gloria Buzău – împrumutat), Walace Da Silva (Al Ittihad Alexandria Club), Bodo Kanda (UTA), Marian Drăghiceanu (FC Rapid – împrumutat), Gaetan Missi Mezu, Ionuţ Ţenea, Lucian Buzan (CS U Craiova), Denis Ispas, Sacha Clemence, Silviu Pană, Alin Şeroni (UTA) – jucători de câmp.
Staff-ul tehnic:
Antrenor principal: Dan Alexa
Antrenor secund: Constantin Ilie, Mirel Condei
Antrenor portari: Mihail Moraru
Delegati: Sorin Boiangiu
Medic: Adrian Motoacă
Preparatori fizici: George Neagu
Maseuri: Nicolae Iorga, Pavel Hanciuc, Adrian Blaj
Conducerea clubului
Președinte / C.A.: Cristian Zanfir
Președinte executiv: Florin Brișan
Meciurile pe care echipa noastră le joacă până la finalul sezonului 2008-2019:
Et. 22 / 2 februarie: Dunărea – FCSB (ora 14.00)
Et. 23 / 10 februarie: Dunărea – Concordia Chiajna (ora 12.00)
Et. 24 / 17 februarie: FC Voluntari- Dunărea (ora 15.00)
Et. 25 / 24 februarie: Dunărea – Dinamo Bucureşti (ora 14.00)
Et. 26 / 2 martie: Gaz Metan Mediaş – Dunărea